Cloudy...
Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi
Anasayfa Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

 


1 - Şartların Kabulü :

-

DLL Hosting sitesine girmekle DLL Hosting kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.


2 - Fiyatlar:

-

DLL Hosting'te ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımız saklıdır. Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.


3 -

3.1

Sitemiz üzerinden yapılan web hosting ve alan adı tescil vb. işlemlerinin tüm sorumlulukları, bu adreslerde ve alanlarda yayınlanacak olan bilgilerin sorumlulukları ilgili firmalara aittir. Üyeler ile ürün sağlayıcılar arasındaki alışveriş ve ticari anlaşmalardan DLL Hosting sorumlu değildir.


4 - Bilgileriniz :

-

Bilgileriniz; kayıt sırasında DLL Hosting'e girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, biz bilgilerin online dağıtımında rol oynarız. DLL Hosting'e veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde DLL Hosting bilgilerinizi tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir. DLL Hosting'e bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır. (genel amaçlı kullanımalanları için geçerlidir)

4.1

Kayıt Şartları: DLL Hosting'e kaydolmanız halinde

a)

Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,

b)

Üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. DLL Hosting, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

4.2

Kullanıcı Adı ve Şifre : Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca

a)

Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda DLL Hosting'i uyarmak,

b)

Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden DLL Hosting sorumlu değildir.

4.3

Bilgileriniz Hakkındaki Kurallar : DLL Hosting'teki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,

a)

Sahte, çalıntı olmaması,

b)

Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi

c)

Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)

d)

Pornografi veya çıplaklık içermemesi

e)

Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve

f)

Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.


5 - Bize Verdiğiniz Haklar :

-

Bilgilerinizi reklam amaçlı kullanabiliriz. Ancak bilgileriniz 3.üncü şahıslara verilmez. Kimlik bilgileriniz gibi veriler sadece bizde saklı kalacak. Bu bilgiler şifrelerinizi ve mail adreslerinizi kaybetmeniz durumunda kimliğinizi doğrulayabilmek için gereklidir..


6 - Gizlilik :

-

DLL Hosting, 6. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.


7 - Sistemin İşleyişi :

-

DLL Hosting sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.


8 -

-

DLL Hosting üzerinden aldığınız domainler "DLL Hosting" in çalıştığı ana firmada başka bir hesaba kesinlikle aktarılmaz. Ancak DLL Hosting in çalıştığı firma dışındaki başka bir firmaya transfer edilebili


9 -

-

Firmamıza, telefon, mail, onlinedestek.com ve diğer ulaşım yolları ile küfür,hakaret ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan kişilerin üyelikleri askıya alınır. İsimtescil ile çalışmalarına müsade edilmez. Herhangi bir ücret iadesi ve aldığı ürünlerinin başka hesaba taşınma, aktarma gibi işlemler yapılmaz.


10 -

-

Kuralları Çiğnemeniz halinde ne olur? : DLL Hosting, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.


11 - Hosting Kullanım Şartları :

a)

Sınırsız e-mail ve ftp hesabı ticari amaçla veya ücretsiz hizmet olarak ikinci şahıslara kullandırılmaz.

b)

Sınırsız domain host hizmeti de ticari amaçlı kullanılamaz.

c)

Bant genişliğimiz yüksek olup herhangi bir kısıtlama yapılmamaktadır.

d)

Bant genişliğimiz yüksek olup herhangi bir kısıtlama yapılmamaktadır.

d)

Sistemlerimiz özel yazılımlarımızla 7 gün 24 saat gözetim altındadır.

e)

Belirli kartlarda taksit imkanı vardır.

f)

Kontrol Panel sayesinde tüm işlemler online yapılabilir.

g)

Ödemelerimiz peşindir.

h)

Host paketlerinde aşmış olduğunuz her 1 GB Bandwidth başına 3$ (Dolar) olarak ücretlendirilir.

ı)

Backup hizmetleri Opsiyoneldir.

i)

Hosting hizmetinde kullanmakta oldunuz domaini ilk 2 ay içerisinde 1 defaya mahsus ücretsiz değiştirile bilir. 2. Aydan ilk ücretsiz değişimden sonraki istekler için ise hizmet bedeli olan 5$ ödenmesi gerekmektedir.

j)

Hosting hizmetinizde kullandınız domainlerin değişiminde, dosya yedeği alınmayıp site ayarlarınız sıfırlanarak yeniden yapılır.


12 -

-

DLL Hosting ve/veya o’nun her ne koşul altında olursa olsun iştirakleri ve/veya DLL Hosting’e iştirak eden ticari faaliyetler herhangi bir güvenlik riski öngördüklerinde özel ya da tüzel şahıslara ait barındırdıkları üye bilgilerinin değiştirilmesi ya da silinmesi ya da durdurulması ya da herhangi başka bir fiili ve/veya sanal eylemin elektronik ya da basılı ortamda gerçekleştirilebilmesi ya da iptal edilebilmesi adına ilgili üyelik üzerinde hak iddia eden her nevi şahıs veya şahıslardan; üzerlerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası barındıran resmi kimlik örneklerini isteyebilir, bu şart gerçekleşmediği ve/veya iletilen belge örneğinde tutarsızlık ve/veya işbu belgenin üzerinde barındırdığı bilgilerin tespitini ya da okunurluğunu zorlaştıran herhangi bir kararsızlık durumda ise hiçbir işlem yapmama haklarını saklı tutarlar.

 

 

 

Hizmet Kullanım Sözleşmesi

1- Taraflar

1.1

Bu sözleşmede hizmeti sağlayan taraf DLL Hosting (DLL Hosting olarak anılacaktır) ile sitede "Hesap İşlemleri" başlığı altında "Kayıt ol" başlığı altında detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır)

-

DLL Hosting'ne ait olan http://www.dllhosting.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.


2- Taraflar

2.1

İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, sip arişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında DLL Hosting'ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2

Üyelik bilgileri müşteri tarafından siteye üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyelik bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır. Eksik veya yanlış bilgi girişi sebebiyle doğabilecek her türlü olumsuzluktan müşteri sorumludur.

2.3

Site üzerinden DLL Hosting tarafından müşterilere verilen hizmet başlıkları şunlardır:

2.3.1

Alan adı tesci işlemleri,(domain)

2.3.2

Web Hosting servisleri (website yayını ve eposta hizmeti),

2.3.3

Sunucu Kiralama (dedicated server),

2.3.4

Sunucu barındırma,(co-location)

2.3.5

VDS,

2.3.6

SSL sertifika tescili,

2.3.7

Yazılım kiralama hizmetleri (Plesk,Cpanel,Windows işl.sistemleri)

2.3.8

Bu hizmetlere yönelik danışmanlık destek servisleri.


3- Sorumluluklar

3.1

DLL Hosting, müşterinin site üzerinden sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile DLL Hosting ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir

.

3.2

Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler DLL Hosting tarafından bildirilecektir.

3.3

Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra DLL Hosting, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4

Müşteri aldığı hizmet dahilinde DLL Hosting tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken DLL Hosting tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5

Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.5

Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6

Müşteri, DLL Hosting sitesinden aldığı (alan adı, hosting ve diğer hizmetlerin)kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7

Müşteri , DLL Hosting'nden aldığı barındırma hizmeti dahilin de barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu kabul eder.

Söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan DLL Hosting'e herhangi bir kusur iletilemez.

DLL Hosting sayfaları yayınlamadan önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. DLL Hosting kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya DLL Hosting' in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. DLL Hosting hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden yayından kaldırma ve silmek hakkına sahiptir.

3.8/

DLL Hosting, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. DLL Hosting müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Fakat buna rağmen DLL Hosting hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan DLL Hosting sorumlu değildir. Tüm hosting servis bedelleri müşteri tarafından DLL Hosting'e ödenmediği taktirde servis süresi bitiminde WeDLL Hostingbevi tarafından askıya alınır. Askıya alınan hosting servisinin verilerinin (tüm yazılımlar ve datalar) saklanması konusunda DLL Hosting'nin hiçbir yükümlülüğü yoktur. DLL Hosting'nde barındırılan tüm verilerin yedeklenmesi ve arşivlenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9

DLL Hosting, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. DLL Hosting bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleblerini DLL Hosting en kısa sürede yapacaktır.

3.10

Müşteri, DLL Hosting'inden aldığı hosting hizmeti çerçevesinde kesinlikle SPAM eposta (toplu mailing) gönderemez. İnternet kullanıcılarını içerik, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek eposta gönderimleri yapamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında toplu ticari tanıtım eposta gönderimleri yapamaz. DLL Hosting bu tip durum da müşteriyi uyarmaksızın hesabını askıya alabilir ve/veya hosting sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edebilir. Bu tip bir sözleşme feshi durumunda müşteri ye geri ücret ödemesi yapılmaz.

3.11

Yasak Aktiviteler DLL Hosting servisleri ile aşağıdaki aktivitelerin yapılması kesinlikle yasaktır. Bu tip aktivitelerin gerçekleştirilmesi durumunda DLL Hosting servisi sınırlandırma, durdurma veya tamamen iptal etme hakkını saklı tutar.

3.11.1

Span Gönderimi SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, DLL Hosting ' ne olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda DLL Hosting sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. DLL Hosting'nden SMTP röle servisi alanlar, SPAM gönderimi yapamazlar. Kendisine ait bir SMTP sunucusu bulunduran kullanıcılar, DLL Hosting'nden SMTP röle servisi alsınlar ya da almasınlar, kendi sunucularındaki SMTP röle servisini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar.

3.11.2

Fikir ve Sanat Eserlerine Yönelik Suçlar Kişi ve/veya kurumlara ait copyright, tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek ve "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası", "Markalar Yasası", "Türk Ticaret Yasası", "Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa" kapsamında suç teşkil edecek davranışlar bu kapsamdadır. Ayrıca, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar.

3.11.3

Genel Ahlaka ve Geleneklere Aykırı Davranış ve Yayınlar DLL Hosting servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması.

3.11.4

Saldırgan ve Tehditkar Davranışlar DLL Hosting servislerinin, 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımı.

3.11.6

Diğer Bilgisayar veya Ağlara Yasadışı Yollarla veya Yetkisiz Erişim Başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak ("hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer aktiviteler ("port scan", "stealth scan" v.b. aktiviteler) için kullanılması.

3.11.7

Virüs, Kurtçuk, Truva Atı v.b. Zarar Vericilerin Dağıtımı ile İlgili Aktiviteler Internet virüsleri, kurtçuk, truva atı gönderimi veya "pinging", "flooding", "mailbombing", "denial of service" gibi, diğer kullanıcıların, DLL Hosting ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler.

3.11.8

Paylaşımlı Sunucularda Aşırı Kaynak Kullanımı Hosting servisleri kapsamında DLL Hosting'nin verdiği Web Hosting, E-mail Hosting, Reseller Hosting ve VDS Hosting servisleri paylaşımlı donanımsal platformlar üzerinden verilmektedir. Web Hosting veya Reseller Hosting servisi kapsamında yayında olan bir web sitesinin aşırı yoğun trafik yaratması ya da aşırı kaynak kullanımı; E-mail Hosting veya Reseller Hosting servisi kapsamında kullanılan e-mail adreslerinden yoğun e-mail gönderimi ve/veya alımı yapılması; VDS Hosting servisi kapsamında kullanılan sanal sunucunun aşırı işlemci kullanması veya aşırı trafik yaratması durumlarında, aynı donanımsal platform üzerinden servis alan diğer müşterilerin servislerinin olumsuz etkilenmemesi için DLL Hosting önceden bildirim yapmaksızın kısa süreli veya süresiz hizmet durdurma hakkını saklı tutar. Hosting servisleri ile birlikte verilen aylık trafik ve disk limitlerinin aşılması durumunda, takip eden ayın ilk haftasında ek kaynak kullanım faturası kesilir.


4 - Süre

4.1

DLL Hosting'te ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımız saklıdır. Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

4.2

Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.2

Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)


5 - Ücret

5.1

İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında sitede belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2

DLL Hosting önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3

Döviz cinsinden olan ücretler fatura tarihindeki Garanti bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirası'na çevrilerek ödenir.

5.4

Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri, DLL Hosting sitesindeki iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya DLL Hosting'e elden ödemekle yükümlüdür.

5.5

Ödemenin gecikmesi durumunda DLL Hosting kur farkı ve vade farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6

DLL Hosting, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.


6 - Askıya alınma

6.1

Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı DLL Hosting, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2

Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.


7 - Fesih

-

üşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, DLL Hosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 15 iş günü önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.


8 - İletişim ve bilgi adresleri

8.1

Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2

Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3

DLL Hosting sözleşme süresi içinde yazışmalarını üyelik bilgilerinde müşterinin belirttiği kontak eposta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap özeti gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.


9 - Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi

9.1

Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda DLL Hosting kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2

Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için DLL Hosting'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.2

Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde DLL Hosting'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.


10 - Yetkili mahkeme ve icra daireleri

10.1

İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında DLL Hosting'ne gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). DLL Hosting gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir..